60. výročie úmrtia blahoslavenej sestry Zdenky Schellingovej

60. výročie úmrtia blahoslavenej sestry Zdenky Schellingovej

            Už 46 mesiacov má naša farnosť milosť prítomnosti bl. Zdenky, sestry kongregácie Sv. kríža.   

        Vo štvrtok, 30. júla, v deň jej spomienky a zároveň pri príležitosti  60. výročia jej smrti, sme si ju uctili aj v našom farskom kostole. Mladí si pripravili piesne krížových sestier k jej úcte, ktorými sprevádzali sv. omšu. Pán kaplán v homílii veriacim priblížil život bl. Zdenky, jej dôveru, odovzdanosť, lásku, ochotu obetovať sa, úctu ku kňazom  a snahu stotožniť sa s Bohom. Na záver sv. omše si veriaci, ktorí sa zišli vo väčšom počte ako zvyčajne, mohli uctiť jej relikviu.

        Táto prvá blahoslavená Slovenka je pre nás blízka aj preto, že v minulosti v našej farnosti pôsobili sestry z kongregácie, ktorej bola aj ona členkou, tzv. krížové sestričky. Aj v súčasnosti štyri naše rodáčky sú súčasťou tejto kongregácie. Teší nás tiež fakt, že je na jej príhovor už aj zázrak, ktorý sa v súčasnosti skúma. Veríme, že uznanie tohto zázraku zo strany Svätého Otca, bude len otázkou času, čo vyvrcholí slávnostným svätorečením sestry Zdenky.

         Bože daj, aby sa pre ľudí našich čias stala vzorom presvedčivého kresťanského života a veľkej úcty k sviatosti kňazstva.

Share this post