„CORAGGIO“ – ODVAHU – ODKAZUJE SV. OTEC

„CORAGGIO“ – ODVAHU – ODKAZUJE SV. OTEC

    Rodina   Máte už dosť volieb, hlasovaní, predvolebných kampaní? Nečudo, veď každú chvíľu chodíme, alebo sa od nás žiada, ísť k urnám. Stále volíme niekoho, či niečo, čo chce, čo chcú iní. Teraz je v tom rozdiel, teraz máme možnosť vyjadriť to, čo chcem ja. Vyjadriť svoj názor, postoj, či som kresťan, moslim, neveriaci.

 [button link=“https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/“ text=“grey“]Tu[/button]  vám ponúkame názor odborníkov, ktorí vás možno presvedčia o tom, prečo ísť k urnám práve teraz. Presvedčiť by vás mal snáď aj fakt, ako sa stavajú k tomuto hlasovaniu média (neodvysielané reklamné spoty, vyjadrovania,…). Akoby sa báli toho, že nebude o čom písať, vysielať, ak zahlasujeme 7. februára 3 X ÁNO. Veď oni žijú práve z toho 3 X NIE a to podsúvajú nám, našim deťom.  Ak ani to nie, tak presvedčiť by vás mohol aj fakt, že práve tie média, ktoré platíme, tie ktoré najčastejšie sledujeme, nepriniesli [button link=“http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150122030″ text=“grey“]túto správu[/button] . Prečo? Veď oni radi o Svätom Otcovia hovoria? Žeby preto, že práve toto sa im nehodí?

       Toto hlasovanie môžeme s čistým svedomím povedať, je to najdôležitejšie hlasovanie v našom živote.  Ním máme možnosť ukázať, že sme nielen občania, kresťania, ale sme tí, ktorí chcú, aby náš národ nestroskotal na morálnych zlyhaniach.  Teraz sa nám to možno nezdá, ale dejiny nás o tom môžu len utvrdiť. Práve  nemorálnosť bola klincom do rakvy mnohým národom, kráľom, vodcom. Presviedčajú nás o tom nielen nedávne dejiny, ale správu nám o tom dáva aj Sväté Písmo.

        Chránime prírodu, chránime zvieratá, kto ochráni nás, naše deti, ak nie my sami?

     Majme „coraggio“ – odvahu, ako nám odkázal Svätý Otec František. Premôžme svoju pohodlnosť a poďme vyjadriť svoj názor. More je zložené z nespočetného množstva kvapiek . Buďme tou kvapkou, bez ktorej sa more zaobíde, ale bez nás všetkých by more ani nebolo.

Share this post