Deň otvorených dverí v Košickom seminári

Deň otvorených dverí v Košickom seminári

V NDP bol DOD. Neviete, čo to znamená? V Nedeľu Dobrého pastiera bol Deň otvorených dverí v kňazskom seminári sv. Karola Boromejského v Košiciach, ktorý sa začal sv. omšou v seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho. Po sv. omši sa všetci prítomní mohli posilniť na chutnom guláši, dať si kávu, či niečo sladké ku káve. Deti sa mohli vyblázniť v telocvični seminára. Hostia zo všetkých kútov diecézy, príbuzní i priatelia bohoslovcov si mohli pozrieť seminár, i tie najskrytejšie a bežne nenavštevované priestory seminára. Mohli sa dotknúť postele, na ktorej oddychoval Svätý Otec František počas septembrovej návštevy Slovenska, sadnúť si na stoličku, na ktorej sedel.

Návštevníci mohli podporiť seminár zakúpením tričiek, hrnčekov, a rôznych spomienkových predmetov s mottom DOD a zakúpením tomboly s možnosťou výhry hodnotných cien, napr.: návštevy Európskeho, či obeda s vicerektorom seminára. Po prehliadke o 15. hodine sa modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva (modlili sa ju prítomné deti) začal kultúrny program, ktorý pripravili bohoslovci. Celý DOD a program sa niesol v duchu: „Čo je pre svet slabé, to si Boh vyvolil, aby zahanbil mocných“ 1Kor 1, 27.  Seminaristi do programu zapojili nielen deti, ale aj vicerektora vd. Andreja Kačmára a špirituála vd. Petra Ceľucha (nášho, v histórii farnosti, prvého kaplána). Na konci programu vystúpil aj Ukrajinec ubytovaný s ďalšími rodákmi v seminári a poďakoval Slovákom za pomoc a podporu v ťažkých vojnových časoch. Počas programu prišiel medzi prítomných aj vd. otec biskup Marek Forgáč, ktorý sa na konci programu prihovoril a požehnal prítomných.

Deň sa skončil, ako inak, poďakovaním Najvyššiemu Režisérovi – Nášmu Nebeskému Otcovi opäť v seminárnom kostole Vešperami, ktoré viedli kanonici našej arcidiecézy.

Čo dodať na koniec?  DEO GRATIAS!
Fotografie z DOD si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Share this post