KOĽKO MÁM EŠTE ČASU?

KOĽKO MÁM EŠTE ČASU?

     Neraz si vzdychneme: „Ako ten čas rýchlo beží!“ Neviem, v čom to je. Či je to naozaj v tom čase, či je to v nás, či v niečom inom. Žijeme veľmi rýchlo, ale tak teraz ako aj pred dvetisíc rokmi hodina má 60 minút, minúta 60 sekúnd,… Každé ráno, keď sa zobudíme dostávame do daru 24 hodín. Je len na nás, ako ich využijeme.  

     Sme v polovici tohtoročného pôstneho obdobia. Čo sme už stihli? Stihli sme umyť okná, upratať?  Je ešte čas! Nezabudnime však upratať vo svojom vnútri. Vyčistime okná svojej duše, pripravme sa na najväčší triumf v dejinách ľudstva, na víťazstvo Nášho Boha nad zlom, nad Zlým, nad hriechom, nad smrťou. Koľko máme ešte času? Na TOTO upratovanie nikdy nie je ešte čas. Pozrime sa na čas očami sv. Terézie z Lisieux:                                                         „Môj život je chvíľkou, okamihom, ktorý mizne. Môj život je chvíľkou, ktorá uniká ako sen. Na zemi, Bože, mám pre lásku k Tebe len dnešný deň!“

   

Share this post