Majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale

Majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale

Nie je nič výnimočné, ak sa mladí z farnosti, animátorky, miništranti,…  zúčastňujú rôznych športových súťaží. Ako sme nedávno informovali o volejbalovom turnaji. Nie každý však vie, že športovcami sú aj kňazi.  Začiatkom februára sa v Brescii, talianskom druhom najväčšom meste regiónu Lombardsko konali 12. majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale. Na turnaji sa zúčastnili reprezentačné kňazské výbery zo 16 krajín Európy, družstvo Slovenska tvorilo 13 duchovných otcov prevažne z východnej časti našej krajiny. Neboli to kňazi z našej farnosti, ale…. možno niektorý z nich raz bude aj našim duchovným otcom.

Šampionát sa koná každý rok. V tomto roku si víťazstvo odniesli Poliaci, ktorí porazili Portugalcov, ktorí už tri roky boli víťazmi šampionátu. Ale čo nás najviac teší, naši kňazi si odniesli bronzové medaily.

TEŠÍME SA A BLAHOŽELÁME!

Ako sa hralo si môžete pozrieť

 

Share this post