MÁME RADCU, NAUČME SA HO POČÚVAŤ

MÁME RADCU, NAUČME SA HO POČÚVAŤ

Už sa Vám to stalo? Napríklad: Pri odchode z domu Vám hlavou preletela myšlienka: -Mám kľúče? Samozrejme  v kapse, ako vždy, sami si odpovieme. Zabuchneme dvere a… kľúče v byte. Alebo: Vonku sa zamračilo, treba mi dáždnik? Nie, určite pršať nebude. Čo sa stane? Zmokneme do nitky. Alebo: V práci nestihneme dokončiť prácu, stačí si urobiť zálohu na USB kľúč. Opäť myšlienka: – Nezobrať domov radšej notebook? Nie, urobím si zálohu. Čo sa stane? Zálohu som neurobil, prácu nemôžem dokončiť. Dennodenne sa môžeme boriť  s takýmito situáciami.

Možno si poviete, veď to sú také obyčajné ľudské zlyhania. Smola, ktorá sa mi lepí na päty.  Alebo náhoda!  Nie, náhody neexistujú!

Kto mi  chce naznačiť, poradiť, čo mám urobiť? Je to Niekto, kto je mi stále v pätách, vlastne je priamo vo mne. Je to Boží hlas vo mne. Dostali sme rozum a slobodnú vôľu. Slobodu, ktorá bez rozumu, bez rozumného rozhodovania by nám bola nanič, vlastne bola by nám len a len na škodu.  Preto Vzkriesený Kristus prisľúbil, že nám pošle Radcu, Tešiteľa. Sme v čase očakávania Ducha Svätého, toho Ducha, ktorý denne, každú hodinu, každú sekundu nášho života stojí pri nás, radí nám vo veľkých, vážnych veciach, ale aj v takýchto obyčajných denných starostiach.  Zvykli sme si rozdeľovať telesno a duchovno. Sluch nám znecitlivel. Ba čo je horšie, chceme a myslíme si, že všetko zvládneme sami. Omyl, veľký omyl!  Zabúdame však, že ľudské telo by bez duše bolo iba kôpka biologického materiálu. Prosme Nebeského Otca nech nám pošle Ducha – Radcu a Tešiteľa , ale prosme aj o to, aby sme Ho vedeli počúvať. Aby sme sa mu naučili rozumieť a neignorovať Jeho rady. Možno sa vám vyššie uvedené situácie zdajú také obyčajné, jednoduché, ale aj pri takých bežných veciach nám Svätý Duch radí. Musíme sa však naučiť počúvať Ho, trénovať  si vnútorný sluch, aby nám neunikli veľké veci.  A život bude jednoduchší!

Share this post