Národný týždeň manželstva

Národný týždeň manželstva

„Dobrý pastier dáva život rodine“

    týždeň manželstva  Možno viete, možno ste to ani nepostrehli, že tento týždeň nesie názov NÁRODNÝ TÝŽDEŇ MANŽELSTVA. Ako krajšie mohol začať, nielen pre športu chtivých, ako víťazstvom už „našej“ reprezentantky Anastasie Kuzminovej. Kto pozná jej životný príbeh, ten vie, prečo ju tu spomíname. Pre ostatných – je to v prvom rade manželka a matka, ktorá svoju kariéru „obetovala“ rodine. Narodenie svojho syna postavila nad kariéru, odmietla potrat, do ktorého bola zo strany svojej vlasti tlačená. Našla si novú vlasť, nové reprezentačné družstvo a Pán Boh jej postoj, jej námahu odmenil zlatom, a nie prvým.  

       Dokázali by sme to aj my? Možno áno, možno nie! Ale máme aj iné možnosti. Postavme sa za rodinu, za tradičné manželstvo muža a ženy, všade, kde sme, v rodine, práci, v škole. Nájdime si čas a obetujme na tento úmysel modlitbu, sv. omšu, chorobu, trápenia a Pán Boh nás určite odmení zlatom svojho milosrdenstva a požehnania.

Share this post