Nespi ráno ani ty, radšej príď na roráty

Nespi ráno ani ty, radšej príď na roráty

Na Vianoce sa každý pripravuje po svojom. Jedni upratujú, vypekajú, iní sa zabávajú na vianočných trhoch, ochutnávajú vianočný punč. Niektorí sa pripravujú duchovne. Každý, čo má rád. Nám kresťanom sa ponúka možnosť pripraviť sa na Vianoce rorátmi – adventnými svätými omšami pri sviečkach v skorých ranných hodinách.

Roráty sú votívne sväté omše ku cti Panny Márie, začínajú, keď ešte okolitý svet je v tme. Aj pred narodením Ježiša Krista svet bol v tme, tak ako je tma v kostole. Oltár ožiarený svetlom sviečok symbolizuje Krista – pravé svetlo. Ako na konci svätej omše cez okná do kostola sa prediera svetlo dňa, tak do nášho života prichádza večné svetlo Kristus. Aj nekresťansky skoré vstávanie na sv. omšu je znakom našej odvahy a túžby pripraviť cestu Pánovi, ktorý prichádza.

My sme už dnes začali. Pridaj sa k nám, ku krásnej atmosfére, neopakovateľnému začiatku nového dňa. Nie je nič krajšie ako začať svätou omšou deň.

Share this post