Obnovenie verejných bohoslužieb

Obnovenie verejných bohoslužieb

 „… nielen z chleba žije človek.“ (Mt 4,4)

Epidemiologická situácia sa neustále zlepšuje. Slovensko patrí k TOP krajinám, ktoré zvládajú pandémiu koronavírusu najlepšie. Je to aj vďaka disciplinovanosti občanov, ale my vieme, že veľkú, ak nie najväčšiu úlohu na tom má Naša Nebeská Matka, Sedembolestná Panna Mária, ku ktorej sme sa utiekali a aj naďalej utiekame.

Preto sa verejné bohoslužby môžu od stredy 6. mája opäť sláviť . V našej farnosti bude

v stredu, 6. mája sv. omša v Daleticiach o 17:00 hod. a v Močidľanoch o 18:00 hod.

Verejné bohoslužby sa môžu sláviť pri splnení nasledujúcich podmienok:

  • v kostoloch počas bohoslužieb budú označené v každej druhej lavici vyhradené miesta na sedenie, pričom každé z nich bude minimálne dva metre od seba,
  • dvojmetrové vzájomné odstupy budú platiť aj pre stojacich ľudí,
  • počas bohoslužieb ľudia musia mať na tvári rúško,
  • zostáva tiež zákaz podávania rúk pri obrade pokoja
  • povinná bude dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola,
  • sväté prijímanie bude podávané do rúk,
  • kostoly budú musieť mať zabezpečené priebežné vetranie,
  • veriaci bez rozdielu veku sa budú môcť zúčastniť na bohoslužbách s odporúčaním, aby sa v nedeľu konala samostatná svätá omša pre seniorov.

Je však potrebné uviesť, že tak ako informuje TK KBS: “až do úplného odvolania opatrení, ktoré limitujú zhromažďovanie, zostáva v platnosti dišpenz od povinnej účasti na bohoslužbách v nedele a sviatky. Účasť bude od 6. mája možná, avšak stále dobrovoľná – aj čo sa týka nedelí a sviatkov. Zároveň budú pokračovať vysielania bohoslužieb prostredníctvom katolíckych a verejnoprávnych médií.”

Samozrejme, naďalej Vás prosíme o veľkodušnosť pri dodržiavaní všetkých preventívnych opatrení. Ešte sme nad koronavírusom ani zďaleka nevyhrali a hrozba druhej vlny nákazy je stále reálna. Len spoločným úsilím dokážeme nad koronou zvíťaziť.

Ako povedal prof. Krčméry: „Veriaci ľudia môžu opäť získať svoju rovnováhu, bude to veľmi pozitívny stimul v ich živote. Takže nielenže obnovenie bohoslužieb nepovažujem za problém, ale bude to užitočný protiepidemiologický krok.“

Veríme, že ako my, tak aj vy budeme môcť v chráme pri spoločnej modlitbe načerpať nové duševné i fyzické sily do ďalších dní.                                                                                               Tešia sa na Vás Vaši duchovní otcovia.

Share this post