ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ 2022

ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ 2022

Minulá nedeľa, 11. septembra, bola pre našu farnosť , zvlášť pre filiálku Močidľany, možnosťou získať odpustky. Konala sa tu odpustová slávnosť Povýšenia Svätého Kríža. Začala sa moderovanou akadémiou a adoráciou. Zišli sa tu veriaci domáci, ale aj hostia – rodáci, ktorí pravidelne prichádzajú uctiť si symbol našej spásy – KRÍŽ a stretnúť sa s rodinou.

Hlavným celebrantom tohoročnej slávnosti bol náš farský vikár vdp. Bystrík Sabo, ktorý zároveň v tento deň oslavoval meniny. Čo môže byť krajšie ako, keď sa stretnú takéto milé slávnosti v jeden deň. V homílii sa nám prihovoril náš rodák, diakon Šimon Škvarko, ktorý nám priblížil kríž, s ktorým sa denne stretávame na našich krížových cestách. Krížových cestách rodín, jednotlivcov,  krížových cestách, na ktorých sa vieme nájsť všetci.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť niekoľko fotografií z tejto slávnosti v sekcii Močidľany – kostol Povýšenia sv Kríža.

Share this post