POMNÍK NENARODENÝM DEŤOM

POMNÍK NENARODENÝM DEŤOM

 

       Do našej farnosti zavítal hosť navídaný – Pomník nenarodeným deťom. Putuje po kostoloch našej farnosti so sprievodným programom (adorácie, krížová cesta, sv. ruženec,…).

      Martin Hudáček, slovenský študent výtvarných umení, vytvoril súsošie znázorňuje trúchliacu ženu, ktorá cíti veľký smútok zo svojho potratu. Druhá postava predstavuje potratené dieťa, ktoré je znázornené už ako batoľa. To veľmi dojemným a uzdravujúcim spôsobom prichádza k matke, aby jej ponúklo odpustenie.

      Skutočnosť ničivej sily potratu, ktorá vplýva na ženu nám ukazuje na Božiu lásku a milosrdenstvo skrze ktoré je možné dosiahnuť uzmierenie a uzdravenie. Toto súsošie vypovedá pravdivo a priamo o intenzívnom a hlbokom zármutku matky, a takisto o dôstojnosti potrateného dieťaťa.

Share this post