Rok zasväteného života

Rok zasväteného života

Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky

a oslavovali vášho Otca, ktorý je na nebesiach. (Mt 5, 16)

 

 

         „Vaše žiarivé svedectvo života bude ako lampa postavená na svietnik, aby dávala svetlo a teplo celému Božiemu ľudu.“ Toto sú slová pápeža Františka z krátkeho posolstva, ktoré adresoval zasväteným k otvoreniu Roka zasväteného života na Prvú adventnú nedeľu, kedy začína tento rok a potrvá do sviatku Obetovania Pána, 2. februára 2016.

[button link=“http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/apostolsky-list-pri-prilezitosti-roku-zasvateneho-zivota“ text=“grey“]Apoštolský list[/button]  Svätého Otca Františka, ktorým sa pri tejto príležitosti prihovoril všetkým zasväteným osobám  rozvíja ciele, očakávania a horizonty Roka zasväteného života.

LOGO:

Vatikánske LogoVatikánske logo zobrazuje holubicu, ktorá sa vznáša nad vodami. Na jednom krídle nesie symetrický kryštálovitý útvar, ktorý znázorňuje rôznorodosť národov a kultúr sveta. Z vody vychádzajú tri hviezdy, ktoré holubica chráni druhým krídlom. Súčasťou loga sú aj slová: „Zasvätený život v Cirkvi dnes: evanjelium, proroctvo, nádej“.

LOGO Zasv. životaSlovenské logo pre Rok zasväteného života je trochu jednoduchšie.Hranatý tvar sviečky naznačuje dom, z ktorého ako z večeradla sa učeníci rozpŕchli plní Ducha Svätého do ulíc. Dva horiace plamienky, ktoré sa neprelínajú a neuzatvárajú do seba sú symbolom radosti, života. Štvorec s rokom 2015 a text – ROK ZASVÄTENÉHO ŽIVOTA.

Share this post