Svätý Otec chce navštíviť Bratislavu pri eucharistickom kongrese v Budapešti

Svätý Otec chce navštíviť Bratislavu pri eucharistickom kongrese v Budapešti

Pri tlačovej konferencii počas spiatočného letu z návštevy Iraku pápež František prezradil, že má v úmysle navštíviť aj Slovensko. V odpovedi na otázku o destináciách jeho zamýšľaných ciest menoval Bratislavu, ktorú uvažuje navštíviť popri eucharistickom kongrese v Budapešti.

 

„Prečo nenavštíviť Slovensko?“

V hlavnom meste Maďarska sa pápež František  plánuje zúčastniť na záverečnej sv.  omši Medzinárodného eucharistického kongresu. Tá je naplánovaná na nedeľu 12. septembra 2021 o 11. hodine na Námestí hrdinov.

Hoci cesta ešte nebola oficiálne potvrdená, o veľkej pozornosti, ktorú Svätý Otec tomuto plánu venuje, svedčí aj jeho presná informácia o vzdialenosti oboch miest, keď uviedol, že Bratislavu od Budapešti delia len dve hodiny cesty autom.

Svätý Otec spomenul Bratislavu v rozhovore s novinármi aj pri inej otázke, tentoraz v súvislosti s bojom proti obchodovaniu s ľuďmi.

Medzi krajinami, ktoré pápež František zamýšľa v budúcnosti navštíviť je aj Libanon. Novinárom sa však tiež priznal, že sa už hlási aj jeho vek, keďže pri ceste do Iraku pociťoval viac únavy ako doteraz.

Share this post