Vandalizmus

Vandalizmus

     Posledný májový víkend sa konala akcia Noc kostolov na Slovensku i v zahraničí. V každom kostole si pripravili rôzne programy.

      V našej farnosti bola už o týždeň skôr  NOC KOSTOLA, konkrétne Močidľanského.  Taký program, aký sa odohral tu, by si nevymyslel žiadny organizátor ani v zlom sne. Zatiaľ neznámi vandali podpálili vchodové dvere do kostola v Močidľanoch. Ľútosť, zlosť i bezradnosť boli najčastejšími emóciami tohto víkendu. Najčastejšie otázky: „Čo je to za človeka, čo sú to za ľudia, čo dokážu [button link=“http://www.farnostjarovnice.sk/wp-content/gallery/#/content/mocidlanykostolpovyseniasvkriza/vandalizmus/vandalizmus.jpg“ color=“696969″border=“696969″ text=“grey“ window=“yes“]toto[/button]  urobiť?“ „Čo vedie niekoho k takémuto činu?“  „Ako môže niekto siahnuť na [button link=“http://www.farnostjarovnice.sk/wp-content/gallery/#/content/mocidlanykostolpovyseniasvkriza/vandalizmus/Zhoren%C3%A9%20dvere.jpg“ color=“696969″ border=“696969″ text=“grey“ window=“yes“]Boží chrám[/button]?“ Na tieto i ďalšie otázky by vedel odpovedať iba ten, alebo tí, čo to spôsobili.

       Ľudskému trestu sa dá ujsť, ale je tu ešte  spravodlivejší, Boží súd. Preto je treba modliť sa, aby sa takéto veci viac nezopakovali. A aj keď je to ťažké, aj za tých, čo spáchali tento odsúdenia hodný čin.

Share this post