Veľká Noc 2022

Veľká Noc 2022

Prežívame najdôležitejšie obdobie nielen roka, ale najdôležitejšie obdobie dejín ľudstva. Je ním Veľká Noc. Nemôžeme sa vrátiť časom, aby sme boli prítomní na udalostiach spred vyše dvetisíc rokov. My si môžeme iba pripomínať tieto udalosti spásy podľa Písma a historických prameňov. Nevieme, kde by sme stáli, na ktorom mieste. Bolo by to na mieste rozutekaných apoštolov, či verného Jána, Piláta, slúžky, vojakov, plačúcich žien? Nevieme. My sme si mohli pripomenúť krížovú cestu z pohľadu apoštola Jána, ktorú nám predniesol pán kaplán, putovaním zastaveniami ku kaplnke sv. Jakuba. Po obradoch Veľkého piatka sme mali možnosť v tichu pri nohách pochovaného Pána odprosovať, ďakovať,… Vo fotogalérii si môžete pozrieť fotografie z Veľkej Noci 2022

 

Ježiš trpel, bol ukrižovaný, zomrel a bol pochovaný  tu by mala byť bodka, ale nemôže, lebo nasleduje:

zvolanie:

 

JEŽIŠ ŽIJE! a je stále s tebou, aj s ním, aj so mnou,… JE S NAMI! 

Share this post