ZACHOVAJME SI ČARO VIANOC

ZACHOVAJME SI ČARO VIANOC

Rok sa vymenil s rokom, vymenili sme si navzájom priania, každý vie, koľko úprimností v nich bolo a stále sme vo Vianočnom období. Vianoce sa skončia sviatkom Krstu Krista Pána, tento rok je to 13. januára. Ale je len na každom z nás, aby sa nám Vianoce nevytratili zo života. Ako to spraviť? Manuál neexistuje. Ale stále, keď príde oblak starostí, nepokoja, zlosti, smútku, spomeňme si na čas vianočný, keď sme boli k sebe bližší, milší, štedrejší, láskavejší. A zázrak Vianoc sa vráti. Dbajme o čistotu duše – jasieľ, aby sme mohli novorodeniatko prijímať a tešiť sa z neho. Nie vždy je to jednoduché, ale aj snaha sa cení. Pán Boh vie, že nie sme dokonalí, On nás chce vidieť ochotných. V Novom roku si navzájom zaželajme ochotu a snahu dennodenne chrániť jasle od nečistoty hriechu, aby boli vždy pripravené prijať Jezuliatko.

Share this post