Zomrel otec kardinál Jozef Tomko

Zomrel otec kardinál Jozef Tomko

„Nech Boh žehná túto farnosť, ktorá mi blízko pripomína radostné chvíle v misijných krajinách.“

Túto vetu napísal do našej farskej kroniky Mons. Jozef kardinál Tomko, keď navštívil našu farnosť 24. augusta 2017. Nebolo to poslednýkrát. Zastavil sa u nás ešte 5. septembra 2020, keď navštívil hrob profesora Štefana Hlaváča v Hermanovciach.

Aj dnes bol u nás, ale už iba v našich spomienkach, v modlitbách. Nielen v našej farnosti, ale veríme, že vo všetkých farnostiach na Slovensku a nielen tu, ale aj vo svete sa dnes veriaci modlili za spásu jeho duše.

Pretože dnes ráno sme sa dozvedeli smutnú správu:

S bolesťou srdci a zároveň s nádejou na vzkriesenie oznamujeme, že dnes 8. augusta 2022 v Ríme v skorých ranných hodinách vo svojom bydlisku v Ríme v kruhu najbližších spolupracovníkov odovzdal svoju šľachetnú dušu Pánovi Jeho Eminencia kardinál Jozef Tomko. Pozývame všetkých, aby ho zahrnuli do svojich modlitieb.

Na stránke KBS je už zverejnený čas a miesto zverejnený čas a miesto pohrebu   a ďalšie informácie týkajúce sa rozlúčky s najstarším kardinálom na svete. Tiež sa tam môžete dozvedieť viac o jeho živote a práci doma, ale hlavne vo svete ako prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov. Pán života si ho povolal vo veku 98 rokov.

Odpočívajte v pokoji otec kardinál.

Share this post